Autor portalu to Bart Staszewski. W 2018 transparent, który niósł z chłopakiem wzbudził olbrzymie kontrowersje podczas Marszu Równości w Częstochowie - stali się obiektem ataku prawicowych mediów. Minister Brudziński na Twitterze stwierdził, że zbezcześcił flagę narodową. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie i po uzyskaniu opinii biegłego zapadła decyzja o umorzeniu. Brak było znamion przestępstwa. W tym samym czasie rozpoczęło się zbieranie podpisów pod apelem "Tęcza nie obraża" do Ministra Brudzińskiego zorganizowane przez Akcję Demokrację. W znak protestu w całej Polsce internauci zaczęli używać nakładki na zdjęcie profilowe "Tęcza nie obraża". To również stało się przedmiotem donosów do prokuratury. Grupa Stonewall uzyskała licencję na sprzedawanie tęczowych flag z orłem i t-shirtów, które na stałe zagościły na Marszach Równości. Wiele osób, które zabierało te gadżety ze sobą na Marsze Równości oraz inne wydarzenia było legitymowane przez Policję a prokuratura wszczynała śledztwa w sprawie znieważenia z  art. 137 k.k. i art. 49 k.w. (umarzone). 
To jednak nie koniec - wraz z aktywistą z Częstochowy, Karolem Opicem wielokrotnie podczas Marszy Równości byli legitymowani i poddawani sprawdzeniu przez prokuraturę w tym zakresie. Wszystkie sprawy były umarzane ze względu na brak znamion przestępstwa. W 2019 roku na Marszu Równości w Kielcach po raz pierwszy odmówili policjantom wylegitymowania się określając tę czynność jako opresyjną i mającą charakter prewencyjnego zastraszania, wywołującą na uczestnikach marszu efekt mrożący. Powołali się przy tym na wszystkie umorzone dotychczas sprawy i nowelizację kodeksu karnego, która ich zdaniem wymusza na Policjantach legitymowanie tylko w przypadku uzasadnionego podejrzenia przestępstwa. W toku czynności zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę gdzie zostali poddani przeszukaniu. Flagi zostały przekazane jako dowód przestępstwa do dyspozycji prokuratury. W listopadzie 2019 prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie. Oboje złożyli zażalenie na zatrzymanie - Sąd w Kielcach potwierdził, że nie było podstaw do takiego działania Policji. W sprawie dotyczącej odmowy wylegitymowania toczy się odrębne postępowanie.
Ponieważ brak jest powszechnej wiedzy jak wygląda symbol państwowy chroniony prawem, określony w Ustawie o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej i brak jest chęci do szkoleń Policji w tym zakresie - powstała ta strona aby w łatwy sposób zarówno osoby dotknięte czynnościami Policji i Prokuratury jak i organy ścigania mogły szybko odnaleźć precyzyjne informacje. 
Do góry